Samsung Galaxy S - vybavení a funkce telefonu

V této části webu o mobilním telefonu Samsung Galaxy S si projdeme všechny mé skvělé funkce a několik důležitých aplikací, díky kterým si mě určitě pořídíš a jistojistě neprohloupíš. Třeba se Ti styl recenze bude líbit a doporučíš mě svým přátelům na Facebooku, kteří se o koupi nového skvělého smartphone zatím jen rozhodují.

Jasný, rychlý a vždy online – takový jsem já!

android Budeš mě ovládat díky 4‘‘ displeji s rozlišením WVGA 480 x 800 bodů. Zobrazím 16 milionů barev a nabízím Ti výtečnou technologii SuperAMOLED, díky které jsou barvy vyobrazené velmi věrně, pestře a precizně. Poznáš, co to znamená „dokonalá černá“ a „nebojím se odemknout telefon při přímém slunci, protože bych nic neviděl/a“. Opravdu, díky technologii SuperAMOLED poznáš, co je to radost. Samozřejmě i já v sobě mám možnost připojení k internetu pomocí Wi-Fi, takže ať už čekáš u doktora, nebo v letištní hale, nebo ve škole, rychle se připoj k internetu a stahuj neomezeně data, hry, videa, aplikace, filmy a spoustu dalšího. Můj rychlý 1 GHz procesor se postará o svižný chod.

SWYPE aneb píšeme rychle a přesně

android Nemám v sobě zabudovanou hardwarovou klávesnici, takže si musíš vystačit a užít si s kvalitně provedenou softwarovou. Není to nic těžkého, díky mému velkému 4‘‘ displeji nebudou mít problémy s psaním ani pánové vlastníci větší ruce. Navíc v sobě mám nainstalovanou technologii zvanou SWYPE, díky které se Ti bude psát ještě snadněji a pohodlněji (při pravidelném tréninku i rychleji). Oficiální zvěsti ze Samsungu znějí, že dokážeš napsat až 40 slov za minutu. Kdo ví, na každém šprochu pravdy trochu. Stačí jen posouvat prst po klávesnici a písmenkách, já už sám rozpoznám, co jsi chtěl/a opravdu napsat. Další šikovnou aplikaci nazvanou Write&Go využiješ kupříkladu při odeslání předem napsaného textu v pozdějším časovém intervalu, a to přímo na sociální sítě nebo do zpráv SMS, MMS, do e-mailu, kalendáře či poznámky.

Prohlížeč Layar Reality

android Pokud jsi o této aplikaci nikdy neslyšel/a, pak věř, že je opravdu přínosná. Navíc je předem v mobilním telefonu Samsung Galaxy S předinstalována, takže se nemusíš o nic starat. V čem tkví princip? Jsi-li v cizí zemi, nebo jen v neznámém městě, vyfotíš fotoaparátem (kterým samozřejmě disponuji) okolí, a v mžiku dostaneš informaci o bodech zájmu. Restaurace, bary, informační centra, zastávky městské hromadné dopravy, kina, divadla, plavecké bazény, prostě všechno důležité budeš mít v dlani. Jedním klikem tak získáš informace o otevírací době, ceníku, telefonní čísla, adresu a vše potřebné k přežití a vyžití.

Synchronizace se vším

android Funkce AllShare (fungující prostřednictvím technologie DLNA) je aplikace, která umožňuje bezdrátové připojení mobilního telefonu Samsung Galaxy S a následné sdílení videí, fotografií, hudby a dalších souborů mezi mobilem, televizí, počítačem a vším ostatním, nabízející DLNA technologii. Budeš tak mít všechny potřebné soubory vždy po ruce a už nikdy nic neztratíš.

Společenský život na jednom místě

android Díky neuvěřitelným možnostem aplikace zvané Social Hub budeš v kontaktu s opravdu všemi Tvými přáteli a známými. Telefonní seznam totiž podporuje propojení Tebou založených účtů na sociálních sítích s e-mailovými účty, službami pro zasílání rychlých zpráv, kalendářovými účty, obyčejnými kontakty, atp. Navíc je zde vytvořena i historie všech účtů, to vše z jedné obrazovky. Samsung Galaxy S bude Tvým sociálním přístrojem, propustkou ke společenskému životu. Tak toho využij, určitě budeš spokojen/a. Navíc je v telefonu předem nachystána aplikace s odkazem na youtube.com, takže pokud budeš potřebovat, můžeš si kdykoli poslechnout svoji oblíbenou písničku a zlepšit si tak celodenní náladu.

Mapy Google

android Nacházíš-li se v neznámých končinách, ničeho se neboj, jsem tu od toho, abych Tě vymotal z těch nejzamotanějších uliček a měst. Aplikace zvaná Mapy Google Ti nabídnou tři různá zobrazení – ať už zobrazení ulic, dopravy nebo satelitní zobrazení. Jednoduše pak najdeš jakákoliv důležitá místa, jako jsou čerpací stanice, výrobní firmy, hotely, parkoviště nebo letiště. Ve spojení s Android Marketem se jedná o opravdu kvalitní aplikaci, kterou určitě jednou (nebo i dvakrát, třikrát) využiješ. Navíc můžeš ve volnu stahovat nejrůznější hry, tapety a schémata pro Samsung Galaxy S přes Android Market, vše samozřejmě zdarma. Docela se vyplatím, že?

Standardních 5 MPx

android Nemám v sobě zabudovanou přisvětlovací diodu, což mi spousta lidí vyčítá, ale já si s tím hlavu nelámu, protože nějaké přisvětlovací světlo mě nerozhází. Co ale nabízím je skvělý autofocus s možností rozpoznání mrknutí. Rozlišení fotoaparátu je 2 560 x 1 920, samozřejmě si můžeš nastavit i rozlišení menší. Potom si budeš muset zvyknout na nepřítomnost mechanické spouště fotoaparátu, nahrazenou pouze softwarovou. Videa natáčím v HD kvalitě (720p), která můžeš zobrazit kupříkladu na televizi, až budeš ukazovat rodině natočený dokument z dovolené. Suma sumárum, fotit extra precizní fotografie se mnou nejspíš nebudeš moci, ale pro zachycení všech ostatních důležitých věcí jsem Ti k službám. Tvůj Samsung Galaxy S.